زیگنالی (Zignaly)

"سود با تو، کار با ما؛ همراه با برترین سرمایه گردان های دیجیتال سرمایه گذاری کنید"

در سال 2018 بود که سه دوست قدیمی بارت، رافای و دیوید، زیگنالی (zignaly) را بنیان نهادند و تا به امروز بیشتر از 30 نفر از سراسر جهان به تیم خود اضافه کرده اند. اعضای تیم زیگنالی با شور و علاقه به دنبال وصل کردن و توانمندسازی بهترین تریدرهای حرفه ای با سرمایه گذاران روزانه هستند. 
زیگنالی امیدوار است تا به کمک اشتیاق جمعی که به بلاکچین و حوزه دیفای دارد، بتوانند پارادایم سرمایه گذاری اجتماعی جدیدی را راه اندازی، مدیریت و هدایت کنند که در آن زمینه کسب سود برابر به کمک قوانین منصفانه برای همه وجود داشته باشد. 
ماموریت زیگنالی نیز وصل کردن سرمایه گذاران به بهترین سرمایه گردان های دیجیتال در هرکجا و به وسیله استراتژی، اطلاعات و ابزار مورد نیاز آن است. 

 

زیگنالی (zignaly) چیست؟

زیگنالی یک پلتفرم اجتماعی برای معامله گری دارایی های دیجیتال است که هدف ساده سازی دنیای دارایی های دیجیتال را دارد؛ به صورتی که هرکسی بتواند به راحتی در دنیای ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کند. زیگنالی تیمی باانگیزه از افراد با استعداد که به بلاکچین ایمان دارند را جمع کرده تا بتوانند ارزش بیشتری برای اکوسیستم زیگنالی به وجود بیاورد.

هدف زیگنالی تعریف دوباره "برابری اقتصادی" برای همه است.

فلسفه زیگنالی

زیگنالی به عنوان یک پلتفرم قصد حل کردن سه مشکل اساسی را دارد. این مشکلات مربوط به پلتفرم های معاملاتی، سرمایه گذاران و معامله گران حرفه ای می شود. 


مشکل اول پلتفرم های معاملاتی هستند که رقابت سنگینی با یکدیگر در جذب کاربران کم تجربه و کم دانش برای سرمایه گذاری و معامله گری دارند. تمرکز اصلی این پلتفرم ها بر روی ارائه خدمات بیشتر و پیچیده تر به کاربران است در حالی که سرمایه گذاران و تریدرهای جدید بیشتر به دنبال کسب تجربه معامله گری از طریق خدمات ارائه شده هستند که متاسفانه در اکثر موارد این اتفاق نمی افتد. روشی که زیگنالی برای حل این مساله در نظر گرفته است، پلتفرم معاملاتی زیگنالی می باشد که کاربران می توانند از طریق وارد شدن به اکوسیستم زیگنالی (Zignaly) توسط API و پیدا کردن سرمایه گذاران هوشمند و تریدرهای با تجربه، سرمایه خود را در اختیار آنها قرار دهند و از سود کسب شده بهره مند شوند.
مشکل دوم درمورد سرمایه گذاران است که راه ها و امکانات جایگزین ساده و قابل دسترس زیادی برای تنوع بخشیدن به پورتفولیوی خود ندارند. در حال حاضر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال زمانی که به دنبال خدمات حرفه ایی هستند با موانع زیادی از جمله محدودیت حداقل مقدار سرمایه گذاری، رابط کاربری به روز نشده برخی پلتفرم ها و هزینه های بالای مدیریت سرمایه روبرو هستند. معامله گری ارزهای دیجیتال به خودی خود کار پر ریسکی به حساب می آید، عدم داشتن تجربه و دانش کافی این کار را برای کسانی که تازه وارد بازار می شوند سخت تر هم می کند. راه حل زیگنالی برای برطرف کردن این مساله طیف گسترده تریدرهای حرفه ای هست که به سرمایه گذاران پیشنهاد می دهد تا با بررسی خود آن ها را پیدا کرده و از خدماتی که توسط آنها ارائه و تحت نظر اکوسیسیتم شفاف زیگنالی مدیریت می شود، برای بالا بردن اطلاعات و درک بیشتر بازار، استفاده کنند.

و اما مشکل سوم و آخر که مربوط به تریدرهای حرفه ای می باشد: آنها طی مدت زمان طولانی مهارت های با ارزشی را کسب کرده اند که خیلی از آن ها شاید بستر مناسبی برای استفاده و پول درآوردن بیشتر از آن را ( به غیر از معامله گری) نداشته باشند. زیگنالی این فرصت را به تریدرها می دهد تا با نشان دادن نتایج خود اعتماد سرمایه گذاران زیگنالی را جلب کنند و مهارت خود را به نمایش بگذارند و مخاطبینی که به تریدرهای حرفه ای نیاز دارند را مستقیما پیدا کنند و با آن ها ارتباط بگیرند. 

 

جمع بندی

بر این اساس، زیگنالی محیطی را ساخته است که در آن پلتفرم های معاملاتی، کاربران و معامله گران حرفه ای همگی بتوانند در عین سود بردن از و سود رساندن به یکدیگر، یک اکوسیستم جامع و پویا تشکیل دهند. 


طبق جدولی که در پایین مشاهده می کنید، عملکرد برترین تریدرهای 12 ماه گذشته زیگنالی قابل بررسی می باشد. درصد سوددهی، تعداد دنبال کنندگان آن ها (کپی کنندگان) و نام و تاریخ شروع فعالیت هر تریدر را می توانید ببینید.

 

خدمات ربات معامله گری زیگنالی

به صورت کلی 4 امکان برای استفاده از این ربات وجود دارد که آن ها را باهم بررسی میکنیم

 

1)    پلن تقسیم سود (Profit Sharing) 
سیستم تقسیم سود زیگنالی این امکان را برای یک سرمایه گذار فراهم می آورد که سرمایه خود را در اختیار یک تریدر با تجربه قراردهد. در این شرایط سود محقق شده بین سرمایه گذار و تریدر با درصد مشخص تقسیم می شود.( سرمایه گذار فقط در صورتی درصد تریدر را پرداخت می کند که سودی محقق شده باشد). تریدرهای مختلف با استراتژی های مختلف برای این کار درنظرگرفته شده اند و سرمایه گذاران می توانند از میان آن ها انتخاب کنند.

 

ویژگی های سیستم تقسیم سود زیگنالی

  • کنترل دارایی خود را در دست داشته باشید

هرطور که می خواهید دارایی خود را تقسیم کنید؛ اضافه یا کم کنید.

  • هر زمان که خواستید برداشت بزنید

می توانید بدون هزینه اضافی واریز یا برداشت( به غیر از هزینه تراکنش و شبکه)

  •     ریسک خود را تنظیم کنید

با دنبال کردن تریدرهای مختلف  سبدهای مختلف بچینید و ریسک خود را کاهش دهید.

  •    بدون هزینه ماهانه

می توانید زمانی که سود خود را دریافت کردید، هزینه را پرداخت کنید.

  •   بدون محدودیت حداقلی سرمایه گذاری

هرچقدر بخواهید می توانید برای شروع سرمایه گذاری کنید، حتی یک دلار. 

 

 

در قسمت Profit Sharing پروفایل تعدادی زیادی از تریدرهایی را می بینید که هر کدام استراتژی معاملاتی خاص خود را دارند. با کلیک کردن بر روی هر کدام از آن ها می توانید جزئیات بیشتری از نحوه عملکرد تریدر را ببینید. این جزئیات شامل موارد زیر می باشد:
درباره تریدر یا تیم تریدری (سایت، شبکه های اجتماعی، خدمات و غیره)
توضیحات کامل در مورد استراتژی (لوریج، جفت معاملاتی، اساپ لاس، تارگت، حجم معامله، ضرر محقق نشده، نتیجه بک تست استراتژی)
نگاه کلی به عملکرد (معاملات باز، معاملات بسته شده، مجموع حجم معاملاتی، مجموع پول جمع شده، نمودار هفتگی عملکرد 12)
آنالیز عملکرد معاملاتی (تعداد معاملات و درصد سود فصلی/4ماهه، میانگین تعداد معاملات هفتگی، میانگین مدت ماندن در یک معامله، تاریخ شروع فعالیت، پرسود ترین هفته ها، نمودار هفتگی رشد دنبال کنندگان)
پست ها (مطالب و توضیحاتی که خود تریدر در قالب پست منتشر می کند)
به این نکته توجه داشته باشید که سیستم profit sharing فقط مختص به بازار فیوچرز است.

 

2)    سیستم کپی تریدینگ (Copy Trading) 
اکثر افرادی که وارد بازار ارزهای دیجیتال می شوند به دنبال کسب سود هستند. در این میان مبتدیانی که آشنایی کامل با پیچ و خم های بازار ندارند بیشتر آسیب را می بینند و اغلب اوقات پول از دست می دهند. یکی از روش هایی که خیلی می تواند به کار تازه وارد ها بیاید، سیستم کپی تریدینگ است. در این روش معامله گران تازه کار معامکلات تریدرهای حرفه ای را کپی می کنند. برای انجام این کار از طریق ربات زیگنالی کافیست در ابتدا یک حساب صرافی بسازید، سرمایه اولیه مورد نیاز که از قبل پیش بینی می شود را فراهم کنید، یک تریدر حرفه ای را بر اساس کیفیت عملکردش انتخاب کنید و اجازه ترید خودکار را به ربات کپی تریدینگ بدهید. 
نحوه ساخت حساب صرافی 
بعد از ساخت حساب کابری وارد گزینه داشبورد (Dashboard) شده و بر روی پروفایل خود (My account) کلیک کنید و سپس روی گزینه Creat an exchange account کلیک کنید، نوع حساب خود (اسپات یا فیوچرز) و یک نام دلخواه انتخاب کنید.

 

3)    ترمینال تریدینگ Trading Terminal

در این بخش می توانید به صورت شخصی و جداگانه شروع به معامله کنید. تمام گزینه های خرید و فروش و نمودار قیمتی در این بخش وجود دارد. ترمینال تریدینگ یک رباط معامله گری قوی است که امکان اضافه کردن تنظیمات استراتژی شخصی معامله گران را دارد.


4)    سیگنال های معاملاتی کریپتو

زیگنالی با تعداد زیادی از برترین گروه ها و سایت های معتبر سیگنال جهان همکاری می کند. برای استفاده از سیگنال ها باید تنظیمات مربوطه را در حساب کاربری خود انجام دهید تا بتوانید سیگنال های رایگان و پولی بقیه ارائه دهندگان را دریافت کنید. 


برای شروع چه باید کرد؟
1.    یک حساب کاربری بسازید
2.    به اندازه دلخواه شارژ کنید
3.    یک استراتژی برای سرمایه گذاری انتخاب کنید

 


نحوه ساخت حساب کاربری در زیگنالی (zignaly)

 

در قدم اول آدرس ایمیل خود را وارد می کنید و یک رمز عبور مطمئن انتخاب می کنید. کدی که به ایمیل شما ارسال شده را وارد می کنید تا ایمیلتان تایید شود و وارد حساب کابری خود می شوید.
پس از تایید وارد صفحه Profit Sharing  خواهید شد.

در قدم بعدی باید حساب خود را شارژ کنید. برای این کار وارد حساب کاربری خود شده و گزینه Deposit را انتخاب می کنید. شما می توانید از طریق کریپتو یا کارت اعتباری پرداخت کنید. کوین و شبکه انتقال آن را مشخص کنید و به آدرسی که برای ارسال ساخته می شود مبلغ موردنظرتان را ارسال کنید. حتما بررسی کنید تا شبکه وایز و برداشت یکسان باشد.

اگر قصد استفاده از این سیستم را دارید، پس از که حساب خود را شارژ کردید نوبت آن است که یکی از چندین تریدری را که هر کدام استراتژی متفاوتی دارند و قبلا بررسی کرده اید را انتخاب کنید تا بتوانید معاملاتش را کپی و استفاده کنید. شما می توانید به صورت همزمان از چند تریدر مختلف کپی کنید. می توانید سرمایه خود را به چند بخش مختلف تقسیم کنید و هر بخش را به یک معامله گر اختصاص دهید. زمانی که یک تریدر را انتخاب کردید می توانید مبلغی را که دوست دارید به دست او بسپرید مشخص کنید. 

 

نظر تیم ایران سیف پل


شاید زیگنالی یه سایت تخصصی معرفی سیگنال نباشد اما با توجه به هر آنچه در بالا گفته شد دیدیم که زیگنالی خدمات کاربردی و متنوع بسیار جالبی را برای کاربران تهیه کرده است. هرکدام از این سرویس ها می تواند برای انواع مختلف تریدرها و سرمایه گذاران مناسب باشد و این باعث شده تا طیف گسترده ای از فعالان بازار کریپتو از این سایت استفاده کنند. در مورد عملکرد تریدرهایی که در این سایت فعالیت می کنند نمی توان نظر قطعی و دقیقی داد چرا که هر کسی می تواند با ساخت یک حساب تبدیل به یک تریدر شود و کپی تریدر جذب کند؛ اما درمورد زیگنالی و پلتفرمی که در اختیار کابران قرارداده می توان به صراحت گفت که یکی از برترین ربات های فعال در بازار کریپتو است و با ایجاد محیطی جذاب، ساده و کاربردی به خدمت رسانی به تریدرهای حرفه ای و آماتور بازار است. از نظر امنیت نیز تا حد بسیار زیادی می توان به زیگنالی اعتماد داشت چرا که مثلا در سیستم کپی تریدینگ دسترسی مستقیم برای برداشت به حساب شما ندارد و تنها از طریق API ارتباط برقرار می شود.