صرافی بای سوآپ (Biswap)

 

صرافی بای سوآپ (Biswap) هم مثل سایر صرافی های غیرمتمرکز از استخر نقدینگی و تامین کنندگان نقدینگی برای ارائه خدمات استفاده می کند.
این صرافی هم مثل صرافی یونی سوآپ (Uniswap) از روش پاداش دادن برای جلب رضایت تامین کنندگان استفاده می کند. به این صورت که تامین کنندگان سپرده گذاری می کنند و در ازای این استیک کردن به آنها توکن اختصاصی این صرافی یعنی BSW تعلق می گیرد. تامین کنندگان یعنی در واقع سرمایه گذاران نیز می توانند از این توکن در فارم (Farm) بای سوآپ استفاده کنند.

 

فعالیت تخصصی این صرافی غیرمتمرکز بطور حرفه ای روی توکن‌های BEP20 می باشد.


یکی از دلایل استفاده از صرافی را می توان کارمزد مقرون به صرفه آن دانست. کارمزد در این صرافی یک دهم (0.1) مبلغ معامله می باشد و نکته قابل توجه این است که پنج صدم این کارمزد (0.05) به صورت توکن پاداشی به تامین کنندگان داده می شود.
همین نکات درمورد این صرافی سبب شده تا تامین کنندگان زیادی برای سپرده گذاری به این صرافی مراجعه کنند و این صرافی را به یکی از پرمخاطب ترین صرافی های غیر متمرکز ارزهای دیجیتال تبدیل کنند. صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ، در ابتدا صرفا یک صرافی بود که به تقلید از سایر صرافی های متمرکز می پرداخت، اما با ابتکاری که در زمینه سپرده گذاری به ارمغان آورد، توانست در زمانی کوتاه توجه های زیادی را به خود جلب کند و جایگاه خوبی در این رقابت برای خود بدست آورد.

 

تخصیص دادن توکن پاداش و سوزاندن و کارمزدها

صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ از روش خارج کردن کامزد تراکنش برای پاداش دادن استفاده می کند. یعنی در واقع از تخصیص توکن مخصوص خود برای پاداش استفاده می کند. به این صورت که طی هر تراکنش مقدار قابل توجهی به عنوان موجودی به کاربر باز می گردد و این بازگشت به صورت توکن خود صرافی یعنی BSW می باشد.
سیستم این صرافی به صورت رفرال می باشد و در سه مدل به کار خود ادامه می دهد. یعنی این صرافی حتی برای معرفی هم برای کابران پاداشی در نظر گرفته است. به این صورت که هر کاربر با معرفی صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ به افراد و به اشتراک گذاشتن لینک دعوت می تواند پاداش بگیرد و علاوه بر این حتی می توانند بخشی از این پاداش را هم به صورت درصد انتخابی به افرادی که با آنها لینک را به اشتراک می گذارند تقسیم کنند. در این حالت هم کاربری که لینک را ساخته و به اشتراک می گذارد و هم گیرنده لینک از این پاداش بهره می برند. این پاداش در سه سیستم لانچ پول (Launchpool) و سوآپ (Swap) و فارم (Farm) و حتی گاهی به روش لاتاری (Lottory) به کاربر اختصاص داده می شود.
صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ بخاطر پاداش ها و خدماتی که ارائه می دهد همیشه محبوب و مورد توجه مخاطبین و کاربران دنیای ارزهای دیجیتال بوده است. یکی از این خدمات را می توان داشتن استخر نقدینگی دانست.

 

استخر نقدینگی یا همان Liquidity Pool این صرافی به چند شکل متفاوت فعالیت می کند و زمانی که سوآپ کاربری با توکن های سایر کاربران انجام شود، درصدی از کارمزد به استخر آن کاربران تعلق می گیرد.


از دیگر آپشن های فعالیت در این صرافی، بهره مندی از فارم (Farm) است. این قابلیت باعث می شود تا کاربران موقعیت های زیادی را برای به دست آوردن سود پیدا کنند. این قابلیت هم با تخصیص دادن BWS بعد از هر سپرده گذاری LP توکن ها مورد توجه قرار می گیرد.
قابلیت بسیار مهم بعدی این صرافی را می توان داشتن مارکت پلیس (MarketPlace) دانست. در این مارکت پلیس کاربران می توانند ان اف تی (NFT) ها را با توکن های مختلف خرید و فروش کنند.
همچنین این سیستم اهمیت قابل توجهی به بالا بردن سطح مارکت ان اف تی (NFT) می دهد و امکانات زیادی را به این مقوله اختصاص داده است. از این امکانات می توان به استخر استیک کردن و لانچ پد اشاره کرد که می تواند به مارکت ان اف تی (NFT) و تقویت سطح آن کمک می کند. به علاوه، کمک به بالا رفتن سطح ان اف تی (NFT) سبب کسب درآمد از آن و جلب هر چه بیشتر توجه علاقمندان و کاربران نیز می شود.

 

 
فعالیت در صرافی بای سوآپ شما را با امکان لانچ پول نیز آشنا می کند. این آپشن به شما این امکان را می دهد تا بدون پرداخت هزینه و به شکل کاملا رایگان از توکن های خود، توکن بیشتری دریافت کنید که این توکن به صورت پاداش و با لاک کردن ارز خود قابل دریافت است.
یکی از کارهایی که می تواند فعالیت را در یک صرافی برای کاربران جذاب کند امکان لاتاری می باشد.
صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ هم از این امکان جذاب برخوردار است و معامله گران می توانند با خرید یک تیکت (بلیط) به راحتی با یک شانس وارد لاتاری بشوند و در صورت برنده شدن، توکن اختصاصی صرافی را دریافت کنند.
درواقع لاتاری آپشن هیجان انگیز و جذابی است که فضای رقابتی جالبی را ایجاد می کند، با هزینه پایین می توان تیکت آن را خریداری کرد و در صورت برنده شدن لاتاری، جایزه ای با مبلغ قابل توجهی دریافت کرد.
از جمله فعالیت های متمایز کنند صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ می توان به داشتن آپشن لانچ پد اشاره کرد. به این صورت که بسیاری از پروژه های پر قدرت دنیای ارزهای دیجیتال از طریق لانچ پد صرافی بای سوآپ توکن خود را معرفی و عرضه کرده اند. پس می توان این قابلیت را از برجسته ترین ویژگی های این صرافی دانست.
نرخ ثابت سود در حالت سپرده گذاری و استیک کردن هم از دیگر آپشن های این صرافی محسوب می شود که سبب شده تا بیش از پیش مورد توجه کاربران حوزه ارزهای دیجیتال قرار بگیرد.
یکی از جذابیت های صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ (Biswap) داشتن بازی اختصاصی Squid NFT World بر بستر بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) است که توسط خود صرافی طراحی و منتشر شد. این بازی دو سرمایه اصلی دارد NFT Buses و NFT Player. همه کاربران با نصب و حضور در این بازی می توانند در مارکت پلیس بای سوآپ با توکن اختصاصی این صرافی غیر متمرکز یعنی BSW را ترید کنند.

 

توکن اختصاصی صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ

توکن اختصاصی صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ BSW نام دارد که بر بستر شبکه BSC می باشد. این توکن در سال ۲۰۲۱ وارد مارکت کریپتوکارنسی شد. توکن غیرمتمرکز بای سوآپ توسط صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ، اولین صرافی با سه سیستم رفرال، معرفی شد. این توکن و کارمزد بسیار پایین صرافی سبب شد تا پی ببریم، بای سوآپ با هدف افزایش سرعت و کاهش هزینه تراکنش ها درحال فعالیت است. توکن اختصاصی صرافی بای سوآپ، نرخ بسیار پایین کارمزد و امنیت و سرعت بالای این پلتفرم، صرافی را به مکانی محبوب برای سرمایه گذاری و تبادل و خرید و فروش برای کاربران تبدیل کرده است.

اگر بخواهیم سایر خدمات و پشتیبانی های این صرافی را بررسی کنیم به بحث فروش توکن ها خواهیم رسید. از مجموعه خدماتی که این صرافی ارائه می دهد، فروش توکن است. یا به بیان دیگه، هر پلتفرم دارای توکن می تواند توکن خود را به عنوان جایزه در پلتفرم صرافی غیر متمرکز بای سوآپ قرار دهد. کاربران هم می توانند به عنوان جایزه و پاداش از این توکن ها استفاده کنند. این روش مزیت های زیادی دارد، مهمترین آنها این است که با این روش به اشتراک گذاری شما می توانید خیلی راحت توکن خود را معرفی کنید و از همین طریق کسب درآمد کنید.

 


توکن سوزی:

توکن سوزی صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ هم متفاوت عمل می کند.
اول از همه پاداشی را برای Referrer در نظر گرفت که خود روشی برای توکن سوزی محسوب می شود.
کار بعدی این صرافی برای توکن سوزی کرد، کارمزدی بود که کاربران باید برای برداشت زود هنگام از استخر Holder Pool باید پرداخت می کردند. راه بعدی توکن سوزی کارمزدی بود که بابت عملکرد سیستم سود ترکیبی خودکار از کاربران اخذ می شد. این صرافی ۵۰ درصد از کارمزد معاملات را صرف خرید توکن و همچنین توکن سوزی می کند.
۱۰ درصد توکن های به دست آمده از فروش NFT از توکن هایی است که سوزانده می شود و در این پروسه شرکت می کند.
همانطور که گفتیم صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ برنامه های ویژه ای از جمله لاتاری نیز در نظر گرفته است و چند وقت یکبار این مسابقات و ارائه این پاداش ها برگزار می شود.
این مورد هم از دیگر روش های سوزاندن توکن می باشد که در طی این پروسه ۱۳ درصد از توکن ها سوخته می شود.
درصدی از توکن ها هم از فروش مجموعه Squid NFT سوزانده می شود.
ده درصد از توکن ها از طریق بازی سوزانده می شود.
به جز موارد ذکر شده راه های زیاد دیگری نیز برای سوزانده توکن های این صرافی وجود دارد، اما این روش ها برجسته ترین و متداول ترین راه توکن سوزی صرافی بای سوآپ می باشد.

 


شرکای تجاری صرافی غیر متمرکز بای سوآپ

بیفی فایننس (Beefy Finance) در ابتدا همکاری خود را با بای سوآپ برای ایجاد صندوق ییلد فارمینگ (Yield Farming) با سود ۳۰۰ درصدی آغاز کرد. بیفی فایننس برای سود رسانی هرچه بهتر از سود مرکب در این پلتفرم استفاده کرد.
شریک دیگر صرافی بای سوآپ را می توان اوپن لوریج (Open Leverage) دانست، این کمپانی توانست با فراهم آوردن پروتکل مارجین ترید کردن و همچنین ارائه وام پوزیشن ایجاد کند که نمی توان این همکاری را نادیده گرفت.
شاید براتون جالب باشه که صرافی غیرمتمرکز بای سوآپ روش بسیار متفاوتی هم برای معرفی اعضای تیم خود دارد. این صرافی در سایت قسمتی را تحت عنوان معرفی تیم پروژه دارد که در اون صفحه اعضا با تصاویر آواتاری معرفی شده اند و همگی دارای اسامی مستعار، مخفف شده و نامتعارفی هستند. علاوه بر این شما شاهد هستید که هر کدام از اعضا چند سال سابقه دارند.

 

کیف پول:

در این قسمت می خواهیم به بررسی کیف پول های سازگار با صرافی بای سوآپ بپردازیم.
طی بررسی تیم فنی ایران سیف پل این صرافی با کیف پول های شبکه بایننس که از BEP20 پشتیبانی می کند هماهنگ است. از جمله این کیف پول ها می توان به کیف پول متامسک (MetaMaskتراست والت (Trust Wallet)، مث (Math Wallet)، و در نهایت سیف پل (SafePal Wallet) که در دو نسخه سخت افزاری و نرم افزاری موجود است، اشاره کرد.

 

جمع بندی

صرافی غیر متمرکز بای سوآپ از صرافی های قدرتمند دنیای غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به شمار می آید که توانایی های منحصر به فرد و پیشرفت روزانه، این صرافی را هر روز بیش از پیش برای کاربران جذاب می کند. ارائه خدماتی همچون شانس لاتاری، وام دهی، استخر نقدینگی همراه با پاداش، روش های متعدد توکن سوزی، داشتن بازی و ... همگی از قابلیت های متفاوت این صرافی است که سبب شده توجه ها به سوی این صرافی جلب شود.

 

 

تیم ایران سیف پل