صرافی بیت هامب (Bithumb)

 

 

 

 
کلید دسترسی به صرافی بیت هامب از طریق سایت Bithumb.com می باشد. صرافی بیت هامب یکی از بزرگ ترین صرافی های کره جنوبی به حساب می آید که در در حال حاضر بیش از ۲۰۵ میلیون دلار حجم مبادلات روزانه این صرافی به شمار می آید که حتی در مقطعی این حجم به چند میلیارد هم رسیده است و بیش از ۱۷۰ ارز رمزنگاری شده را پشتیبانی می کند.
امکانات متنوع بیت هامب موجب شده است که این صرافی در لیست ده صرافی برتر دنیای کریپتوکارنسی بر اساس گزارش های سایت کوین مارکت کپ قرار بگیرد.

از جمله این امکانات می توان به شرایط و پلن های سرمایه گذاری متنوع، استخرهای نقدینگی (Liquidity Pools)، کسب درآمد غیر فعال از طریق پلن های گسترده سرمایه گذاری، پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته، و پلتفرم کاربرپسند اشاره کرد. صرافی بیت هامب امکان کریپتو بات تریدینگ (Crypto Bot Trading) را نیز فراهم می کند.
این صرافی هنوز مجوزهای قانونی بین المللی را کسب نکرده است اما در صدد کسب مجوزهای FIU و FSC می باشد.
امکان ایجاد حساب و ثبت نام در صرافی بیت هامب بدون احراز هویت وجود ندارد.
پیشرفت بیت هامب از یک صرافی کوچک که بازار هدف آن صرفا کاربران کره ای بود، و تبدیل شدن آن به یک صرافی بزرگ بین المللی با بازار هدف معامله گران این حوزه در سرتاسر نقاط جهان، جالب توجه و قابل الگوبرداری است.
هدف بیت هامب تبدیل شدن به یک کمپانی مالی دیجیتال جامع مبتنی بر بلاک چین عنوان شده است.

 

 

بنیانگذاران صرافی بیت هامب چه کسانی هستند؟

 

 

 

 
آقای کیم (Dae-sik Kim) کارآفرین، بنیانگذار و مدیرعامل سابق بیت هامب به حساب می آید که در سال ۲۰۱۸ جایگاه خود را ترک کرد و به عنوان مدیر ارشد ارزهای دیجیتال به Bezant پیوست.
دیگر چهره کلیدی صرافی بیت هامب، آقای سیم (Javier Sim) است که نقش بسیار اساسی و مهمی در تبدیل بیت هامب به عنوان یک تجارت محلی به تجارت جهانی داشته است. سیم ماموریت خود در بیت هامب را تغییر صنعت مالی سنتی به کمک اهرم فناوری به صنعت مالی ارزهای دیجیتال و ایجاد فضایی برای دسترسی همگان، می داند.
سیم به در دانشگاه سیتی هنگ کنگ (City University of Hong Kong) و دانشگاه کاردیف (Cardiff University) تحصیل کرده است و پیش از بیت هامب تجارب نابی از طریق فعالیت در HSBC و BOCI (Bank of China International) کسب کرده است.
مدیر عامل فعلی بیت هامب Back Young Heo می باشد.

 

زمان راه اندازی صرافی بیت هامب

 

 

 

 
صرافی بیت هامب در ۲۰۱۳ توسط کمپانی BTC Korea.com Co. Ltd تاسیس شد. دفتر مرکزی این صرافی در سئول کره جنوبی قرار دارد.
در ۲۰۱۴ این صرافی با نام Xcoin راه اندازی شد. در سال ۲۰۱۵ نیز به نام کنونی یعنی بیت هامب تغییر نام داد. اپلیکیشن مخصوص موبایل این صرافی نیز در سال ۲۰۱۶ منتشر شد تا بر روی گوشی های تلفن همراه نیز این پلتفرم مبادلاتی قابل نصب و استفاده باشد.

 

کشورهای تحت محدودیت صرافی بیت هامب

 

 

 

 
بیت هامب به بسیاری از کشورها در سراسر جهان خدمات دیجیتالی ارائه می دهد. لیست تمامی کشورهایی که امکان دسترسی به سایت صرافی را ندارند در این سایت قابل مشاهده است. از جمله کشورهایی همچون یمن، سوریه، میانمار، باربادوس، ایسلند، ایران، کره شمالی و غیره قابلیت ثبت نام و بکارگیری این پلتفرم را ندارند.

 

کوین های لیست شده در صرافی بیت هامب

 

 

 

 
صرافی بیت هامب بیش از ۱۸۰ رمز ارز را پشتیبانی می کند. بیش از ۲۸۰ جفت ارز دیجیتالی را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربران می توانند چندین ارز دیجیتال از جمله BTC، ETH، XRP، ETC، ADA، DOT، MATIC، BCH، LTC و غیره را مبادله کنند.

با توجه به رنک خوبی که بیت هامب دارد، در قیاس با صرافی های دیگر، می توان گفت که صرافی بیت هامب از تعداد کمتری رمز ارز پشتیبانی می کند. در این صرافی خبری از لیست کردن شت کوین ها و حتی کوین هایی که به نظر پشتوانه خوبی دارند، نیست. بیت هامب وسواس خاصی در لیست کردن رمز ارزها دارد و شرایط خاصی این رمز ارز باید داشته باشد تا بتواند در اختیار کاربران این پلتفرم به منظور مبادلات قرار بگیرد.

این ویژگی بیت هامب و سوابق تاریخی نشان دهنده یک ویژگی جالب توجه از این صرافی است؛ از جمله اینکه رمز ارزی که در این صرافی لیست می شود به سرعت قیمت این ارز با پامپ خوبی مواجه می شود.
امکان واریز و برداشت از طریق ارزهای فیات برای کره ای ها یعنی به صورت واحد پول این کشور یعنی وون (KRW) امکان پذیر است.
کارمزد انتقال رمز ارزها در این صرافی نسبتا بالا است. صرافی بیت هامب این امکان را ایجاد کرده است که از طریق خرید ووچر از سایت این صرافی، کارمزد به شدت پایین تری به کاربران و معامله گران ارائه شود. لیست دقیق نحوه محاسبات و میزان کارمزدها در این صرافی قابل مشاهده است.

 

آیا می توان از معاملات اهرمی یا مارجین در صرافی بیت هامب Bithumb استفاده کرد؟

 

 

 
صرافی بیت هامب امکان معاملات اهرمی یا مارجین را ارائه نمی دهد.

 

صرافی بیت هامب و کاربران ایرانی

 

 

 
با توجه به عدم امکان ترید در صرافی بیت هامب به صورت ناشناس، و به علاوه منع شهروندان ایرانی در ثبت نام و ایجاد اکانت در این صرافی، در نتیجه کاربران ایرانی از استفاده از این بستر برای مبادلات خود بی بهره هستند.
 

 

 

تیم ایران سیف پل