صرافی بیت فینکس (Bitfinex)

 

 


کلید گاوصندوق صرافی بیت فینکس از مسیر bitfinex.com قابل دستیابی است. بیت فینکس یکی از قدیمی ترین صرافی های ارزهای دیجیتال است که در سال 2012 تاسیس شد که توسط شرکتiFinex  در هنگ کنگ اداره می شود. این صرافی از حجم معاملاتی بالایی یعنی نقدشوندگی بسیار خوبی برای جفت ارزهای BTC و سایر آلت کوین های اصلی مانند ETH و XMR در نظر گرفته می شود. برای محافظت از دارایی های کاربران، این پلتفرم هم احراز هویت دو مرحله ای و هم نظارت بر آدرس IP را اعمال می کند.
این صرافی در حال حاضر با بیش از ۱۱۸ میلیون دلار حجم معاملات روزانه در جایگاه هفتم برترین صرافی های متمرکز ارز دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ قرار دارد.
توکن صرافی بیت فینکس با مشخصه لئو (Unus Sed LEO) وجود دارد. بهره مندی از ۱۵ درصد تخفیف در هزینه معاملات پاداش انتخاب این ارز به عنوان توکن پرداختی است. با خرید بیش از پنج هزار دلار ارز لئو و نگه داری این توکن، از تخفیف ده درصدی و با خرید بیش از ده هزار دلار از ۲۵ درصد تخفیف می توان بهره مند شد.

 

رمز ارزهای لیست شده در صرافی بیت فینکس Bitfinex

 

 

 

 
صرافی بیت فینکس از مجموعه وسیعی از جفت های معاملاتی و بیش از 270 ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند، از جمله ارزهای BTC، ETH، USDT، SOL، LTC، XRP، EOS در این صرافی آماده خرید و فروش بر اساس استراتژی معاملاتی کاربران است.
این صرافی تمامی ابزارهای معاملاتی را پوشش می دهد، پشتیبانی خوبی دارد و از امنیت قابل قبولی برخوردار است.

 

بنیانگذاران صرافی بیت فینکس Bitfinex 

 

 

 

 
صرافی بیت فینکس Bitfinex در سال 2012 توسط Raphael Nicolle و Giancarlo Devasini تاسیس شد.
نیکول فعالیت خود را به عنوان یک تکنسین فناوری اطلاعات آغاز کرد و به عنوان مدیر سیستم در گوتنبرگ نتورکس (Gutenberg Networks) مشغول به کار شد. پس از آن، او بر روی اکوسیستم بیت کوین تمرکز کرد و شروع به توسعه Bitfinex بر اساس کد پلتفرم معاملاتی بیت کوینیکا (Bitcoinica) کرد.
دواسینی مدیر مالی در حال فعالیت است. او از دانشگاه میلان در رشته دکترای پزشکی فارغ التحصیل شد اما اشتیاق زیادی به فناوری پیدا کرد و وارد تجارت سخت افزار کامپیوتر شد. او Point-G Srl و سپس Solo SpA را تأسیس کرد. در سال 2012، در همین سال ها دواسینی با نیکول آشنا شد و به Bitfinex پیوست.
این صرافی در جزایر ویرجین بریتانیا (British Virgin Islands) ثبت شده و در هنگ کنگ مستقر است.

 

کشورهای تحت محدودیت صرافی بیت فینکس Bitfinex

 

 

 
صرافی بیت فینکس دسترسی برخی مناطق به پلتفرم معاملاتی خود را محدود کرده است. از جمله دسترسی برای ایران، کره شمالی، کوبا، سوریه، کریمه، دونتسک و جمهوری لوهانسک محدود شده و غیر مجاز می باشد. شهروندان ایالات متحده، شهروندان یا ساکنان کانادا، جزایر ویرجین بریتانیا، دولت ونزوئلا و ساکنان اتریش یا ایتالیا نیز از دسترسی به صرافی منع شده اند. قوانین و مناطق دقیق محدود شده به طور کامل از طریق سایت این صرافی قابل ملاحظه و بررسی می باشد.

 

امکان معاملات اهرمی یا مارجین در صرافی بیت فینکس Bitfinex

 

 

 
در صرافی بیت فینکس کاربران واجد شرایط خاص این امکان را دارند که تا 10 برابر موجودی حساب از اهرم در معاملات خود استفاده کنند.

 

درجه امنیت صرافی بیت فینکس

 

 

 


بعد از دو مرحله هک این صرافی که در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ اتفاق افتاد و مبالغ بسیار زیادی از سرمایه کاربران این صرافی به سرقت رفت، و صرافی زیان سنگینی متحمل شد، صرافی به فکر بالاتر بردن امنیت حساب ها و موجودی والت ها افتاد و از آن تاریخ یک سری مراحل را برای زیاد کردن لایه های امنیتی اجباری کرد، از جمله برای این منظور تایید دو مرحله ای امنیتی از طریق Google Authenticator اضافه کرد. برای جبران خسارت کاربرانی که موجودی حساب آن ها بعد از هک به سرقت رفته بود، توکن لئو را از آن زمان منتشر کرد.
امنیتی که صرافی برای دارایی دیجیتال ارائه می دهد برای اینکه در رقابت میان تعداد زیادی از صرافی ها انتخاب شود و مزیت رقابتی با سایر رقبا داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

صرافی بیت فینکس برای ایرانیان

 

 

 
این صرافی با توجه به شرایط احراز هویتی که به صورت اجباری اجرا می کند، و به اجرای قوانین تحریم بر علیه کشورهای مشخص شده متعهد می باشد، ایجاد حساب و ترید را برای ایرانیان غیر مجاز قرار داده است.
مطابق سایر صرافی هایی که ثبت نام ایرانیان را غیر مجاز قرار داده اند، برای دور زدن این محدودیت ها بسیاری از فعالین حوزه رمز ارزها از روش های تغییر آی پی برای تغییر لوکیشن خود استفاده می کنند که البته همیشه با ریسک خاص خودش و بسته شدن حساب همراه است.

 

ثبت نام در صرافی بیت فینکس

 

 

 

 
برای ثبت نام در صرافی بیت فینکس از بخش Sign Up با وارد کردن اطلاعات مربوط به ایمیل و سپس ثبت اطلاعات هویتی و تایید آن از منوی Verification و ارسال اسکن کارت شناسایی مورد نیاز می توان حساب این صرافی را ایجاد کرد.
از بخش  می توان افزایش موجودی حساب را از طریق ارز فیات و از طریق اتصال حساب بانکی به حساب صرافی به راحتی انجام داد.
 

 

 

تیم ایران سیف پل